„MoboLab – roboty i tablety w Twojej szkole”


Miasto Zielonka skorzystało z dofinansowania ze środków UE na realizację projektu pt. „MoboLab – roboty i tablety w Twojej szkole”.

Głównym celem projektu jest zwiększenie kompetencji informatycznych z zakresu programowania i wykorzystywania technologii mobilnych w uczeniu się, a także kreatywności, innowacyjności i umiejętności współpracy w zespole. Projekt jest realizowany w czterech obszarach:

I. „ZAKODUJ ROBOTA!” – nauka programowania z wykorzystaniem robotów programowalnych (uczniowie klas II i III);

II. „STWÓRZ WŁASNEGO ROBOTA!” – kółko programistyczne (uczniowie klas IV-VII);

III. „INTERAKTYWNA LEKCJA” – wykorzystanie tabletów podczas lekcji (ponad standard zwykłej lekcji; różne przedmioty);

IV. „STUDIO KREATYWNOŚCI” – tworzenie animacji poklatkowych (z wykorzystaniem tabletów i samodzielnie stworzonej przez uczniów/ uczennice scenografii, postaci i scenariusza).

W naszej szkole trwają już zajęcia I , II i III obszaru. Uczniowie z pasją podchodzą do trudnych zadań projektu szczególnie II obszaru – Stwórz własnego robota (praca z arduino). Zadanie wykonane to wielkie „ŁAŁ” udało się, działa i wielka radość z sukcesu, a takie już mamy. Uczniowie klas II i III rozpoczynają zajęcia od nauki kodowania, aby przejść do kodowania robotów – wykonując projekty z wykorzystaniem platformy studio.code.org bawią się i poszerzają swoje wiadomości i umiejętności. Życzymy uczniom wytrwałości w poszerzaniu swoich pasji.