Tydzień Świadomości Dysleksji

Tydzień Świadomości Dysleksji w tym roku upłynął nam pod hasłem rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Dysleksji ”Uczeń z dysleksją też czyta książki”.
Zaprosiliśmy do aktywności każdego dnia uczniów, rodziców i nauczycieli.
Tydzień rozpoczęliśmy od spotkania z książką pod hasłem „Poczytaj mi kolego koleżanko”
Starsi uczniowie czytali wiersze młodszym dzieciom w bibliotece szkolnej.
Uczniowie klas młodszych ilustrowali wyrazy z trudnościami ortograficznymi. Prace zostały wywieszone na drzwiach klasy i można było oglądać je w ciągu tego tygodnia.
Starsi uczniowie tworząc wiersze o zasadach ortograficznych wykazali się talentem literackim. Wiersze ukażą się w naszej gazetce szkolnej. Zapraszamy do czytania.
Dziękujemy wychowawcom wszystkich klas za włączenie się do naszej akcji.
Wtorek był dniem dla rodziców, którzy podczas warsztatów mogli dowiedzieć się, w jaki sposób pracować z dzieckiem w domu.
Bardzo dziękujemy rodzicom za obecność i zaangażowanie podczas zajęć.
We środę cała szkoła brała udział w grze „Rymowane domino” – gra polegała na szukaniu kostki z wyrazem tworzącym rym ze słowem poprzednim
i przyklejeniem go do planszy rozwieszonej na korytarzu szkolnym. Dzięki temu wszyscy uczniowie mogli włączyć się do zabawy. Za prawidłowo odszukane słowo czekała niespodzianka.
Czwartek był dniem „zadaniowym” wszyscy uczniowie i nauczyciele mogli rozwiązywać zadania, z którymi na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych zmagają się uczniowie z dysleksją rozwojową. Każdy uczestnik za prawidłowe rozwiązanie otrzymywał słodką niespodziankę.
Piątek upłynął nad pod hasłem „Dzień z dyktandem graficznym”
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
Zespół Psychologiczno-Pedagogiczny