Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych


Od 18 lat, na całym świecie, październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, zaakcentowanie Święta Bibliotek Szkolnych, propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej, podnoszenie poziomu czytelnictwa, integrację środowiska szkolnego, zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły w nauce oraz rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Tegoroczny Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek odbywa się pod hasłem „Książka nas łączy”. Z tej okazji w naszej bibliotece szkolnej w dniach 26 – 27 października (czwartek, piątek) odbywać się będzie wiele konkursów, na które serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów.
Do zobaczenia w bibliotece szkolnej!