Tydzień Świadomości Dysleksji

W naszej szkole obchodzimy 23 – 27 października pod hasłem rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Dysleksji
„Uczeń z dysleksją też czyta książki”
W tym czasie zachęcamy uczniów, rodziców i nauczycieli do szczególnej aktywności związanej ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się.
Wszystkie działania naszej akcji mają na celu przybliżenie trudności, z jakimi muszą zmagać się uczniowie z dysleksją rozwojową.
Poniedziałek
„Poczytaj mi kolego koleżanko”- na przerwach zapraszamy do biblioteki szkolnej, gdzie starsi uczniowie będą czytać młodszym kolegom.
Wtorek
24 października zapraszamy chętnych rodziców dzieci z dysleksją lub podejrzeniem dysleksji rozwojowej na warsztaty. Podczas zajęć będzie można dowiedzieć się, jakie ćwiczenia można wykonywać w domu, aby pomóc dziecku z trudnościami funkcji słuchowych. Zapraszamy do sali 49, godz. 17.30-18.30

Gra ogólnoszkolna- niespodzianka dla wszystkich uczniów.
Prosimy o rozglądanie się po korytarzach 🙂
Czwartek
„Zadaniowy czwartek”- zapraszamy wszystkich uczniów oraz nauczycieli do wspólnej zabawy odszyfrowania zadań dla dzieci z dysleksją.
Zabawę z zadaniami rozpoczynamy od pierwszej przerwy, dolny korytarz przy sali 24. Każdego uczestnika spotka miła niespodzianka.

Piątek
„Dzień z dyktandem graficznym” i niespodzianką – zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkich uczniów.
Dyktanda będą dostępne w sali 49.

Uczniów klas I- III zapraszamy do wzięcia udziału w akcji- „Opracuj trudny wyraz”- praca plastyczna.
Prace wywieszone będą na drzwiach klas od 23 października.

Uczniów klas 4-7 zapraszamy do udziału w akcji – „Tworzenie wiersza
o regułach ortograficznych”. Wiersze także będą wywieszone na drzwiach klas. Najlepsze wiersze zostaną umieszczone w gazetce szkolnej.

Rodziców serdecznie zapraszamy do zapoznania się z artykułami umieszczonymi na stronie naszej szkoły w zakładce „artykuły”
„Felieton Renaty Czabaj „Niełatwo być rodzicem dziecka z dysleksją”
Małgorzata Różyńska „Jak rozwijać w dziecku pasję czytania”
Marta Bogdanowicz „Dzień powszedni dyslektycznego dziecka”
Teresa Ziegler „Jak oswoić ułamki, czyli matematyka w domu”
Marcin Szczerbiński „Jak zachęcić uczniów do czytania – przykłady twórczych rozwiązań”
Zainteresowanych Państwa odsyłamy na stronę Polskiego Towarzystwa Dysleksji tam znajduje się więcej ciekawych artykułów.

Zespół Psychologiczno-Pedagogiczny